Telefon
WhatsApp
Reklam Royal 2000


Eczane Tabelası

Eczane tabelası, eczanelerin rahatça bulunabilmesi için Türk Eczacıları Birliğinin yönetmeliklerine göre üretilmiş özel tasarım tabelalardır. Yönetmeliğe göre sadece büyük E harfi şeklinde veya tamamı büyük harfli ECZANE kelimesi şeklinde Pleksi kutu harfe LED aydınlatma döşenerek üretilir. Eczane tabelaları ışıksız olarak da üretilebilir. Eczane tabelasının yönetmeliğe göre üretilmesi zorunludur. Beyaz zemin üzerinde ECZANE yazısı kırmızı renkle ve büyük harfle yazılır, altında da siyah harfle firma adı yazılabilir. Tabela ölçüleri ve harf boşlukları Sağlık Bakanlığı Eczane Levha Standartları Kılavuzunda standartları belirlenmiştir. Bu standartlara veya yönetmeliklere uymayan eczanelere ilgili yönetmeliğe göre ceza uygulanır.

ECZANE TABELASI Nedir?

Eczane tabelaları belirli standartlara göre üretilen özel amaçlı tabelalardır. Adlarında olduğu gibi eczanelerin kolaylıklar bulunabilmesi ve fark edilmesi için yapılırlar. Sağlık sektöründe önemli konumu olan eczaneler, hastaların ilaç ve sağlayan önemli tıbbi işletmelerdir. Ülkemizde her bucakta yer edinmiş eczanelerin sayısı git gide çoğalmakta iken; müşteriler eczane tabelası konusunda da araştırma yapmaktadırlar.

Avantajları Nelerdir?

Eczane tabelasına ihtiyaç duyan firmalar, İzmir de eczane tabelasını en iyi yapan tabelacı firma ile çalışmak istemelerine rağmen bu konuda akıllarında ciddi derecede soru işaretleri olabilmektedir. Bugünlerde yapılacak araştırma sonrasında binlerce tabela ürünü onlara gösteriliyor olsa da, firmaların eczane tabelası ihtiyaçlarını istenildiği gibi karşılamıyor ve tabela ürününün reklamda istenilen etkiyi göstermemesine yol açıyor. Eczane tabelasını önemli kılan özelliklerinde başında tabi ki de tabelanın uzaktan bile rahatlıkla seçilebilmesi gelmektedir. Bu yüzden de firmalar çoğunlukla ışıklı tabelalara yönelmektedir.

Eczacı ancak tabela konusunda doğru tabelacı seçimini yapması sonucu kaliteli ve uzun ömürlü bir tabela sahip olacak ve firmasının bilinirliğini arttırma ve reklamını yapma şansına sahip olacaktır. Eczanelerde kullanılan LED tabelalarda ECZANE kelimesinin baş harfi olan E harfi diğer harflerden büyük veya kalın puntolu olacak şekilde yazılmalıdır, bu sayede müşteri eczane tabelasını kolaylıkla fark edebilmiş olacaktır. Eczane tabelaları kolay fark edilebilmeleri ve nöbetçi olma durumları göz önünde bulundurulduğunda ışıklı tabela olarak üretilmeleri avantajlıdır.